Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Wybór zabawek dla rocznego dziecka z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Czy tak jest w rzeczywistości? Jeśli chcemy, aby dziecko rozwijało szeroki zakres umiejętności, takich jak równowaga, siła mięśni, kreatywność potrzebujemy zabawek, które dostarczają różne rodzaje nauki. Wszystkie zabawki, które są przeznaczone dla konkretnego wieku dziecka powinny być odpowiednie dla ich etapu rozwoju i nabywania umiejętności.

Jakie potrzeby w zakresie zabawy ma maluch?

W wieku od 12 do 24 miesięcy w mózgu dziecka rozwijają się połączenia, które pomagają mu zrozumieć świat. Jest to czas ciekawości i odkrywania nowych doświadczeń. W tym wieku dzieci potrafią już pewnie chodzić. Mówią po raz pierwszy i potrafią bawić się z innymi dziećmi. Lubią eksperymentować, ale potrzebują dorosłego, który zapewni im bezpieczeństwo. Wybór zabawek dla dziecka w tym okresie jego życia nie jest łatwy. Odpowiednie zabawki dla rocznego dziecka to takie, które stymulują jego zmysły. Dobrym wyborem są instrumenty muzyczne, grzechotki, gryzaki i inne zabawki, które pobudzają zainteresowanie dziecka. Do takich zabawek można zaliczyć również m.in.:

Książki planszowe

Są one zazwyczaj kilkostronicowe z prostymi ilustracjami lub obrazkami z prawdziwego życia, są odpowiednie dla 12-miesięcznych niemowląt.

Drewniane puzzle (kilka elementów)

Ten rodzaj zabawek składa się zazwyczaj z trzech do pięciu części i zapewnia rozwój w różnych obszarach, jednocześnie zapewniając dziecku rozrywkę. Puzzle pomagają rozwijać sprawność manualną, promują rozwój poznawczy, pielęgnują cierpliwość i zwiększają kreatywność. Drewniane puzzle „rozwojowe” to zabawki, które promują rozwój w różnych obszarach, zapewniając jednocześnie rozrywkę dziecku.

Muzyczne zabawki

Zabawki te pozwalają dzieciom eksperymentować z tempem, rytmem i dźwiękiem poprzez granie na klawiszach pianina i dodawanie efektów do muzyki w tle za pomocą gałek i przycisków.

Zabawki do toczenia i na sznurkach

Dla rocznych dzieci zabawki do toczenia i na sznurkach powinny być bezpieczne, łatwe w obsłudze i stymulować rozwój dziecka.

Zabawki do kąpieli

Ten rodzaj zabawek może być świetną zabawą dla jednorocznego dziecka, ale ważne jest, aby bezpieczeństwo było na pierwszym miejscu. Niektóre z najlepszych zabawek do kąpieli niemowląt to: kaczki do kąpieli, kolorowe kubki i maty z zabawkami wypełnione wodą.

Zabawki z kuchni

Idealnymi zabawkami dla dzieci w tym wieku mogą być codzienne przedmioty gospodarstwa domowego, takie jak przybory kuchenne, talerze plastikowe. Korzystanie z takich zabawek może pomóc w rozwijaniu umiejętności manualnych i koordynacji ruchowej u dzieci.

W czym potrzebne są zabawki dla dziecka?

Zabawki dla jednorocznych dzieci mogą pomóc ćwiczyć nowe umiejętności fizyczne. Należą do nich proste zabawki, takie jak piłki, które można kopać i gonić, zabawki do pchania i zabawki, które można ciągnąć za sznurek podczas chodzenia. Zabawki mogą być również zabawnym wyzwaniem dla jednorocznych dzieci.

Wybór odpowiednich zabawek do wieku dla dziecka jest bardzo ważny. Dobrze dobrane zabawki pomagają bardziej zrozumieć otaczający go świat. Poprzez zabawki, zabawę dziecko kształtuje swoje zmysły.

Post Author: Dawid

0 thoughts on “Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

  alika

  (12 kwietnia, 2023 - 8:19 am)

  Najlepiej coś sensorycznego

  justyna

  (13 kwietnia, 2023 - 11:34 am)

  klocki drewniane są super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *