Głupie i te trochę…mniej głupie przesądy dla kobiet w ciąży.

Wyjątkowy stan, jakim jest ciążą sprawia, że kobiety robią wszystko, aby zarówno one, jak i dziecko były zdrowe. Rzucenie palenia, unikanie alkoholu czy zdrowa dieta to podstawowe czynności pozwalające na zachowanie świetnej kondycji. Tym czasem w ludzkiej mentalności nadal istnieją pewne przesądy, które do tej pory mogą stanąć na przeszkodzie w szczęśliwym życiu matki i jej nowo-narodzonego potomstwa.

Gąszcz pułapek, przed którym ostrzegają mądrości ludowe.

Wiekowe osoby od lat przekazują młodszym pokoleniom kobiet pewne mądrości życiowe. Co więcej wiele z nich powielanych jest na licznych forach internetowych i wśród grup dla przyszłych mam. Ich przestrzeganie ma ostatecznie ochronić ciężarną i jej potomstwo przed zagrożeniami, płynącymi ze świata. I chcąc stosować się do ich wszystkich najlepiej…zamknąć się w domu na cztery spusty i nie robić nic, co może mieć przyczynić się do nieszczęścia. Popularnym stwierdzeniem jest to mówiące o zakazie obcinania włosów w ciąży, wszak pobycie się przeszkadzającego owłosienia na głowie może skutkować głupotą dziecka. Wiele kobiet rezygnuje z noszenia wszelkiego rodzaju koralików czy łańcuszków, a także przechodzenia pod sznurami czy kablami elektrycznymi – wszystko w obawie o to, by maluch nie owinął się pępowiną. Panuje przekonanie, iż nie wolno straszyć ciężarnych. I nie chodzi tu bowiem o ich komfort psychiczny czy ryzyko nagłego porodu a o fakt, iż przypadkowe dotknięcie brzucha w takiej sytuacji może spowodować wystąpienie u dziecka na ciele znamienia w postaci tzw. myszki. Nie wolno również patrzeć na słońce w obawie o zanoszenie się potomstwa płaczem. Również podziwianie księżyca jest zakazane – grozi to bowiem brakiem owłosienia u malucha.

Mądrości, dzięki którym łatwo przewidzieć płeć dziecka

Tu także jest duże pole do popisu. Pewnie niejedna ciężarna słyszała, że zbrzydła co oznacza, iż urodzi dziewczynkę. Istnieje bowiem przekonanie, że to córki zabierają urodę przyszłym matkom, podczas gdy świetny wygląd w ciąży może sugerować narodziny chłopca. Kolejnym symptomem zwiastującym konkretną płeć dziecka jest spożywanie w ciąży określonych potraw. Te pikantne świadczą o obecności chłopca, natomiast jedzenie dużej ilości słodyczy daje jasny przekaż, iż kobieta urodzi dziewczynkę. Kolejnym objawem informującym przyszłe matki niczym Archiwum X o płci dziecka jest położenie brzucha. Kobiety mające go wysoko mogą być niemalże pewne, iż nienarodzone dziecko jest płci męskiej. Z kolei niskie położenie brzucha jest jednoznaczne z urodzeniem dziewczynki.

Można słuchać wielu mniej lub bardziej absurdalnych porad wszak to nie medycyna, a mądrości ludowe są w stanie wspomóc kobietę w trudnych dziewięciu miesiącach. Jest jednak i dobra wiadomość, o której warto pamiętać. Zgodnie z przekazami powtarzanymi przez babcie i wiekowe ciotki kobiecie w ciąży nie wolno niczego odmawiać! Dobrze więc wykorzystać ten stan i robić to, na co ma się ochotę! W końcu wszystkim „doradcom” zależy przede wszystkim na własnym szczęściu…

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *