Karmienie dziecka – mleko matki i mieszanka

Istnieje kilka sposobów karmienia dziecka, a większość z nich ma jedną wspólną cechę. Niektóre metody mogą wydawać się dziwaczne, ale inne są tak powszechnie stosowane, że nie mamy o tym pojęcia. Jednak istnieją metody, które są unikalne. Ta metoda zastępuje mleko matki mlekiem modyfikowanym lub pasteryzowanym. Wielu rodziców zastanawia się, czy stosować mleko modyfikowane, czy mleko matki? Czy te dwie opcje są takie same, czy też istnieją znaczące różnice, które mogą mieć wpływ na Twoje dziecko?

Wybór mleka dla niemowląt

W ciągu ostatnich kilku lat liczba firm produkujących preparaty dla niemowląt wzrosła. To spowodowało zamieszanie wśród rodziców co do tego, co jest naprawdę najlepsze dla ich dzieci. Karmienie piersią jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie matka może zrobić dla swojego dziecka. Mleko matki jest idealnym pokarmem dla niemowląt. Nie ma wątpliwości, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem karmienia dziecka. Dlatego ważne jest, aby karmić piersią tak długo, jak to możliwe. Nic nie przebije mleka matki i jego dobroczynnych składników.

Mleko modyfikowane czym one jest?

Skład mieszanki ma być jak najbardziej zbliżony do mleka kobiecego. Nie zmienia się ona jednak w sposób ciągły, dlatego istnieje kilka produktów, których receptury są dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Pod względem wartości odżywczych oraz zawartości składników mineralnych i pierwiastków śladowych zapewnia wszystko, co niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Jakie jest najlepsze mleko dla niemowlaka?

Twój własny preparat jest jedynym pokarmem opracowanym specjalnie dla Twojego dziecka, nie da rady go fałszować, a skład zmienia się wraz z rozwojem, dopasowując się do potrzeb Twojego dziecka. Składniki odżywcze w nim zawarte są wchłaniane łatwiej niż w jakimkolwiek innym mleku, dzięki czemu mleko matki chroni niemowlę specjalnie zaprojektowanymi przeciwciałami. Zalecane się, aby karmić dziecko przez sześć miesięcy wyłącznego mlekiem matki.

Karmienie piersią przynosi korzyści zarówno dziecku, jak i matce

Nie tylko pomaga budować relacje, ale także sprzyja regeneracji po trudach ciąży i porodu, wprowadzaj żywność uzupełniającą. Dzieje się tak dlatego, że mleko matki jest najbardziej strawnym pokarmem i jest prawie „dostrojone” do potrzeb Twojego dziecka. Ma prawidłowe proporcje:

  • białko,
  • węglowodany,
  • tłuszcze.

Mleko matki jest idealnym pokarmem dla noworodków, ponieważ zawiera wszystkie składniki odżywcze i przeciwciała, których dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Mleko matki zawiera wszystko, czego dziecko potrzebuje do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Żaden inny pokarm nie może się równać z mlekiem matki i nie posiada wszystkich jego właściwości. Działa jak antybiotyk dla niemowlaka. Mleko matki chroni go przez wszelakimi chorobami. Mleko matki powinien być jednym z pierwszych pokarmów niemowlaka. Gdy dziecko nie może przyjmować mleka matki np. ponieważ matka nie posiada jego wystarczająco dużo, to należy je zastąpić modyfikowanym mlekiem – nie jest takie same jak mleko matki, ale zawsze to jakaś alternatywa.

 

Autor: Michał Kowalczyk

Post Author: Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *